_MG_1231_HDR

BRG to kolor znany pod swą nazwą od końca lat dwudziestych ubiegłego wieku. Kojarzony z brytyjskimi markami aut, niezaprzeczalnie wpisuje się w DNA takich marek jak Bentley, Jaguar czy Triumph. Wygląda też świetnie na skórze…

Często widząc samą skórę, mam w głowie koncept łączący ją z kolorystyką nici i wykończeniem boków na konkretnym produkcie – tak było z niebieską skórą z tego wpisu.  Przyznam, że w przypadku skóry BRG to nie miało miejsca – spodobała mi się sama w sobie i nie miałem specjalnych kolorystycznych koncepcji związanych z wykończeniem. Roślinna wyprawa, piękne naturalne lico – to czasami wystarczy. Okazało się, że moje odczucia były słuszne, bo skóra w ekspresowym tempie znalazła uznanie u klientów.

Pierwszym produktem był cardholder, klasycznie ręcznie szyty, ze skórzaną wyściółką:

_MG_0839_HDR

Na dużej powierzchni pięknie widać fakturę skóry.. ale cardholder nie był największym produktem wykonanym w zielonej specyfikacji. W czerwcu Stowarzyszenie But w Butonierce organizowało w Poznaniu imprezę „Tylko Męska Klasyka”. Przygotowałem do loterii wizytówkowej wieńczącej spotkanie coś specjalnego – ręcznie szyte etui na tablet/akcesoria. Tym razem zdecydowałem się na kontrastową nić i nietuzinkowe detale.

Elementem przykuwającym wzrok jest zapięcie wykonane z wypełnianych skórą pasków:

_MG_0999_HDR
_MG_1006_HDR

Całość:

_MG_1008_HDR
_MG_1011_HDR

Uważni czytelnicy pewnie zauważą, że ścieg boczny i ścieg zapięcia są różne – to prawda. Na zapięciu mamy tradycyjne ręczne szycie z wykorzystaniem szydła. Boki są natomiast dziurkowane tzw. pricking iron – czyli widelcem z kilkoma płaskimi wybijakami, później ręcznie szyte.

Miłośnicy marki Panerai to liczna grupa która ustanawia trendy na rynku masywnych skórzanych pasków. Nie inaczej było w tym przypadku – pierwsze paski ze skóry BRG poleciały do właścicieli modelu Luminor. Na zdjęciach wykonanych przez właścicieli:

1.

DSC_0301
DSC_0281
DSC_0287

2.

IMG_2524_zps9ttoehzd.jpg~original
IMG_2523_zpszpiy2jm9.jpg~original
IMG_2519_zpsa5afipol.jpg~original

Paski i wizytowniki, w komplecie tworzą mocną skórzaną propozycję dla fana zegarków, skóry i szybkich aut:

_MG_1229_HDR
_MG_1233_HDR

Ponieważ wszystkie produkty robione są na zamówienie, nie ma problemu z dopasowaniem długości.  Jeden z pasków powstał w wersji XL, na duży nadgarstek:

_MG_1390_HDR
_MG_1386_HDR


W zanadrzu mam przygotowany jeszcze jeden produkt z zielonej skóry.. lecz jest na tyle poważny, że czeka na osobny wpis.

Jeśli chcecie zamówić produkty z BRG – zapraszam do kontaktu: jf.szymaniak@gmail.com