W kolekcji 2021 znalazło się kilka prawdziwie unikatowych skór a jedną z gwiazd  jest patynowany krokodyl. 

Sama kolorystyka od zgniłej zieleni, poprzez turkusową aż do brudnego brązu, stwarza szerokie spektrum do popisu z różnymi nietypowymi zegarkami – ale co najciekawsze, ręcznie nakładana patyna wydaje się być wręcz wyrenderowana, jest bardzo płynna i posiada wykończenie w półpołysku.

Pierwszym zegarkiem do którego zastosowaliśmy tę skórę, jest Omega Seamaster Aqua Terra 41mm w rzadkiej wersji z zieloną tarczą. W przeciwieństwie do wielu zegarków na rynku, zielony kolor w Omedze jest wygaszony i zimny, przypomina jakże bliskie Seamasterom otchłanie wody z roślinnością podwodną.

Pasek został wykonany pod oryginalne zapięcie Omegi (w pracowni JFS mamy dostęp do oryginalnych wymiarów i specyfikacji). W przeciwieństwie do seryjnych pasków, produkty dedykowane konkretnym zegarkom są dopasowane nie tylko do suchych wartości, jak wymiar między uchami, ale także do wysokości danego modelu i jego charakterystyki – dlatego też pasek jest pogrubiony z profilu przy uchach, oraz mocniej wypełniony przy kopercie grając ze sportową nutą Omegi  – te ważne aspekty determinują nam wygląd i odbiór końcowy całości.

Od spodu pasek został wyposażony w luksusową wodoodporną skórę Zermatt, a ręczne przeszycie wykonano nicią w średniej zieleni.