Grand Seiko słynie z pięknie wykonanych tarcz, kopert oraz wskazówek. Niestety większość modeli występuje na bransoletach co ogranicza użytkowość tych pięknych zegarków. 

SBGA211 zwany „Snowflake”, czyli płatek śniegu, posiada niesamowicie ciekawą strukturę tarczy która jest elegancka i intrygująca. Właściciel postanowił „odelżyć” swój zegarek poprzez zamówienie paska, nadając mu bardziej elegancki charakter korespondujący z jego codziennym stylem.

Zdecydowaliśmy, że świetnym wyborem będzie jedna z najbardziej luksusowych skór cielęcych dostępnych na rynku – Novonappa z francuskiej garbarni Haas. Haas i jego siostrzana garbarnia Degermann produkują skóry dla firmy Hermes i Novonappę możemy spotkać np. w torebkach Birkin czy Kelly.

Novonappa ma niesamowitą gładką fakturę z drobnymi porami i jest aksamitna w dotyku, a do tego z czasem pięknie się patynuje ujawniając swój charakter.

Spód paska został wykonany z wodoodpornej skóry z garbarni Degermann (tej samej skóry której używa Hermes na spody pasków).

Szycie zostało wykonane jak zawsze całkowicie ręcznie, białą nicią korespondującą z tarczą Grand Seiko.

Zależało nam aby pasek grał wizualnie z solidną kopertą, dlatego też jest grubszy i masywniej wypełniony przy teleskopach, dzięki czemu nie ma widocznej szpary między paskiem a kopertą, a z profilu tworzą całość.

Ten typ paska sprawdzi się świetnie także z takimi zegarkami jak Rolex Submariner, Oyster Perpetual, Datejust, a także Omega Speedmaster Moonwatch czy Aqua Terra. 

Możliwe są opcjonalne teleskopy do szybkiej zmiany bez użycia narzędzi.