_MG_0315_HDR

Zabytkowym zegarkom świetnie pasują skóry w starym stylu, dlatego też niezmiernie ucieszyłem się, mając możliwość wykonania wg. własnego pomysłu paska do chronografu Rewel.

Zanim to nastąpiło postanowiłem zmienić pasek w moim Tissocie Heritage w stylu Art Deco. Wybrałem skórą z niesamowitym egzotycznym wzorem, który jest odzwierciedleniem całej skóry gada, dzięki czemu można zastosować mniej lub bardziej agresywne fragmenty łuski.

_MG_0129_HDR
_MG_0127_HDR
_MG_0116_HDR

Pasek jest płaski, klejony, przeszycia jedynie przy kontrastującej szlufce. Wzór skóry z ogona, gdzie łuski są zgrubione. Całość ładnie zagrała z kopertą Tissota i pasek się spodobał osobom obeznanym w temacie.

Na ręku:

_MG_9672_HDR

Kiedy do mojej pracowni skórzanej przybył Rewel, wiedziałem mniej więcej co chciałbym zrobić – właściciel nie oponował i zostawił mi wolną rękę. Z racji masywniejszej koperty postanowiłem zrobić pasek z delikatnym wypełnieniem przy uszach.

_MG_0288_HDR

Na tarczy chronografu sporo się dzieje, więc postawiłem na bardziej stonowaną łuskę i pętelki ładnie pasujące do całości.

_MG_0286_HDR

Ponieważ zegarek ma kilkadziesiąt lat, zdecydowaliśmy się na mały ciekawy akcent – podszewka jest z patynowanej skóry Tarlo która na takim małym fragmencie wygląda jak nadgryziona zębem czasu:

_MG_0293_HDR

Przy pomiarach uch zegarka, okazało się, że jedno z uch jest „walnięte” i odległość miedzy nimi nie jest identyczna ( około 0,8mm różnicy) na dole i na górze zegarka. Pasek  jest więc prawdziwie na miarę :) Właściciel nie chciał ryzykować prostowania, ponieważ miękka mosiężna koperta mogłaby tego nie wytrzymać, a z drugiej strony zegarek nie jest eksponatem na aukcję, ma być noszony na co dzień.

Po zamontowaniu. Pasek jest ściśle spasowany z uchami:

_MG_0309_HDR

Kolor skóry i nici idealnie gra ze złoconą kopertą i indeksami na tarczy:

_MG_0312_HDR

Rewel zyskał drugie życie, a ja to co lubię – kolejne doświadczenie z doborem skóry do zabytkowego czasomierza.. 😉

_MG_0307_HDR