_MG_2732_HDR

W ostatnich miesiącach zaopatrzyłem swoją pracownię w nowe ciekawe skóry. Mocno woskowana Bridle i klasyczny Cordovan to ekstraklasa wśród solidnych odpornych na zużycie skór.

Bridle to angielska klasyka. Pochodząca z wyspiarskiej garbarni skóra jest mocno nawoskowana i na pierwszy rzut oka mocno przypomina Cordovan. Najlepsze ręcznie robione teczki powstają właśnie z tej skóry. Tak prezentuje się etui tzw. cardholder mogący pomieścić kilka kart i banknoty, jak również wiytówki. Pierwszy model wykonałem dla siebie:

_MG_2148_HDR
_MG_2144_HDR
_MG_2142_HDR

Całość, jak wszystkie produkty wychodzące z pracowni, jest szyta ręcznie z zachowaniem największej dbałości o detale. Boki są ręcznie malowane i polerowane, aż do uzyskania gładkiego efektu.

Kolejny model powstał już według nowego szablonu, wcięcie jest łagodne i pozwala wygodniej wyciągać karty i wizytówki:

_MG_2792_HDR

Wersja z czerwonymi oraz pomarańczowymi akcentami:

_MG_2795_HDR

Do czerwonego cardholdera powstał dopasowany kolorystycznie składany portfel tzw. bifold  idealnie mieści karty oraz dokumenty:

_MG_2742_HDR

Podobny bifold został wykonany w wersji z Cordovanu, pomarańczowe szycie i boki, wewnątrz wybite inicjały właściciela:

_MG_2577_HDR
_MG_2579_HDR
_MG_2565_HDR

Cardholder z Cordovanu z jasnym szyciem, to najnowszy produkt. Jestem z niego bardzo zadowolony, jasne szycie wygląda bardzo klasycznie:

_MG_2866_HDR
_MG_2865_HDR
_MG_2864_HDR

Wszystkie powyższe akcesoria są niezwykle odporne na zużycie, posłużą wiele lat, nabierając z czasem pięknej patyny. Zapraszam do zamówień, to świetny pomysł na prezent.