Po udanym projekcie torby weekendowej BWB nadszedł czas na kolejny projekt użytecznego męskiego akcesorium. Padło na minimalistyczną aktówkę mieszczącą małego laptopa, dokumenty A4 i inne akcesoria. Na początku nie byłem zainteresowany projektem, nie widząc zastosowania w moim przypadku, ale w międzyczasie reaktywowałem firmę i okazało się, że z praktycznego punktu widzenia udział w akcji „aktówkowej” był dobrym pomysłem.

Podobnie jak w przypadku torby weekendowej, pomysł wziął się z braku takiego produktu na rynku. Kombinacja sensownej ceny i bardzo dobrej jakości materiałów nie jest spotykana w sklepach, nie mówiąc już o prostym i eleganckim designie aktówki. Cały projekt został od początku do końca przeprowadzony przez Stowarzyszenie But w Butonierce i  postęp akcji można było na bieżąco śledzić na forum BWB.

Aktówka nie ma żadnych pasków, uchwytów – czysty minimalizm, nawiązujący do prostej kopertówki. Noszenie aktówki w ręku jest wygodne, ze względu na gładki dół – trzymamy jeden kawałek skóry, bez żadnych krawędzi, szyć itp.  Wewnątrz dwie przegródki. Całość wyłożona surową czarną skórą, nie ma tam tektury, plastikowych wstawek.

Klapa zamykana jest na dwa magnesy, bardzo ładnie wkomponowane od wewnętrznej strony klapki. Rozwiązanie to sprawdza się dobrze, nic się nie otwiera, nie ma problemów z zamykaniem. Ja w swojej aktówce noszę dokumenty, 7-calowy tablet, gazetę, wrzucam też tam czasami portfel lub telefon, żeby nie wypychał zestawu marynarka-spodnie. Jak widać na zdjęciach zmieści się tam też niejedna książka – dobre rozwiązanie dla eleganckich studentów.

Skóra zastosowana na wierzch pochodzi z uznanej garbarni Artigiano – to ta sama skóra którą można zobaczyć w torbie weekendowej BWB. Do wyboru było kilka kolorów, ja tradycyjnie zdecydowałem się na koniak. Ponieważ skóra jest wysokiej jakości, bez żadnej modyfikacji lica, widać na niej piękną fakturę, która nie jest jednolita i każda aktówka jest inna. Obserwując moją torbę weekendową, widzę też, że skóra z czasem ładnie się starzeje, nabierając patyny.

Boki aktówki są surowe – jest to celowy zabieg, mający na celu wyróżnić przedmiot, a jednocześnie widać przekrój prawdziwej skóry – fajny zabieg, a jednocześnie dobry wybór, ponieważ z tego co zaobserwowałem, producent nie ma dobrej farby na cięte brzegi skóry.

Skoro jestem przy brzegach – jedyna negatywna uwaga tyczy się wyprofilowania boków w dolnym zagięciu. Wewnętrzna warstwa skóry wychodzi trochę na wierzch. Nie jest to bardzo widoczne, można to też sobie samemu wyrównać ostrym nożem do papieru.

Zgodnie z forumowym kanonem, logo nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Zastosowano ten sam stempel BWB który był użyty w poprzednim projekcie. Klasyczny oksford schowany jest pod klapką i tylko wtajemniczeni wiedzą co oznacza.

Podsumowując – kolejny fajny i praktyczny gadżet zaprojektowany przez BWB. Akcja projektowo-produkcyjna przeprowadzona wzorowo przez kolegów. Następne projekty w drodze, także monitorujcie forum BWB.