Jakiś czas temu powstał pomysł stworzenia bardzo dobrej jakościowo, męskiej torby weekendowej.  Inspiracją dla projektu była uniwersalna torba Louis Vuitton Keepall. Realizacją zajął się pomysłodawca, czyli prezes Stowarzyszenia But w Butonierce. Skórę na torby wyprodukowała  włoska garbarnia Artigiano. Jest to o tyle ważne, że w polskich warunkach bardzo trudno jest o zakup dobrej jakości produktów skórzanych z wysokiej półki. To co jest w centrach handlowych, galeriach itp. nie ma nic wspólnego z dobrej jakości wyprawioną skórą. Firmy które uważane są przez Polaków za „ekskluzywne” sprzedają skóry pokrywane poliuretanem, mielone skóry z korygowanym licem i inne tego typu wynalazki w śmiesznych (nieśmiesznych) cenach.

Torba BWB  została wyprodukowana przez polską firmę w ilości kilkudziesięciu sztuk w kilku kolorach. Dla tych którzy chcą ją nabyć informuję, że projekt jest zamknięty i skończony także nie ma możliwości zakupu, nie istnieją żadne wolne egzemplarze i z tego co wiem nie jest planowana reedycja…

O skórze już pisałem. Sama torba wykonana jest bardzo dobrze, z dbałością o detale. Jedyne zastrzeżenia mam do elastycznej farby użytej na bokach paska na ramię – dosyć szybko się przeciera/łamie. Nie jest do dla mnie problem, ale jak ktoś lubi dbać o akcesoria i mieć wszystko w idealnym stanie to może to irytować.

Moja torba została wyprodukowana ze skóry w kolorze Cognac:

Na bocznej kieszeni widoczne dyskretne logo BWB

Logo BWB jest dobrze wytłoczne na gorąco, co widać na zdjęciu w którym torba była tłem dla Tag Heuera Monzy: